Posted inKantor

Kantory internetowe a kantory stacjonarne: porównanie

Na polskim rynku z każdym rokiem pojawia się coraz większa liczba kantorów internetowych. Chociaż właściwie wszystko przemawia za tym, że kantory online są lepszym rozwiązaniem, niż tradycyjne, stacjonarne punkty skupu i sprzedaży walut obcych, to jednak wielu Polaków wydaje się nadal żywić wątpliwości co internetowego handlu walutami. Postanowiliśmy więc porównać atrakcyjność oferty kantorów internetowych z kantorami tradycyjnymi na wszystkich najbardziej istotnych płaszczyznach. Oto rezultaty tego porównania.

Kantory internetowe a kantory stacjonarne: porównanie

1. Wysokość kursów

Pod tym względem porównanie wypada zdecydowanie na korzyść kantorów internetowych. W przypadku najlepszych kantorówinternetowych różnica w kursie poszczególnych walut może wynosić nawet kilkanaście groszy. Wynika to z prostego faktu, że funkcjonowanie kantorów online jest o wiele tańsze, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych, stacjonarnych punktów wymiany walut. W odróżnieniu od kantoru stacjonarnego, kantor internetowy nie musi ponosić kosztów związanych z wynajmem lokalu, opłaceniem licznej obsługi i tak dalej. Z tego powodu, firmy zajmujące się prowadzeniem kantorów online mogą pozwolić sobie na oferowanie swoim klientom o wiele bardziej atrakcyjnych kursów kupna oraz sprzedaży walut, niż ich stacjonarna konkurencja.

2. Czas potrzebny na dokonanie transakcji

W tym punkcie porównanie również wypada na korzyść kantorów internetowych, i to również w sposób jednoznaczny i zdecydowany. Jak wiadomo, w przypadku na przykład kupna większej ilości waluty w kantorze stacjonarnym transakcja taka bardzo często przypomina skomplikowaną logistycznie procedurę, którą wcześniej należy starannie zaplanować po to, aby możliwie jak najbardziej zmniejszyć straty czasu. Czas ten jest potrzebny nie tylko na samo zamówienie pieniędzy w kantorze(rzadko który stacjonarny punkt wymiany walut posiada większe kwoty „na poczekaniu”; najczęściej klient chcący zakupić większą ilość waluty musi najpierw dokonać zamówienia oraz wpłacić zaliczkę). Czasochłonne jest również wypłacanie pieniędzy z banku, ich przewóz, a potem ponowne ich wpłacanie. Jeżeli zaś chodzi o najlepsze kantory internetowe to cała ta procedura sprowadza się de facto do kilku przysłowiowych „kliknięć”.

3. Bezpieczeństwo

Również w tej płaszczyźnie porównanie wypada na korzyść kantorów internetowych. Prawda jest taka, że nawet najlepszy kantory stacjonarny nie jest w stanie zapewnić swoim klientom całkowitego bezpieczeństwa: chodzenie z większą ilości gotówki przy sobie zawsze jest równoznaczne z narażeniem się na rabunek. Jeżeli zaś chodzi o kantory internetowe, to najlepsze spośród nich korzystają tylko i wyłącznie z całkowicie bezpiecznych, sprawdzonych platform obsługujących przelewy online. Jeżeli do tego dodamy dobre oprogramowanie antywirusowe, to każda transakcja jest bezpieczna właściwie w 100%.

https://www.dobrykantor.pl/