Posted inKantor internetowy

Kantory internetowe: największe zalety w kilku punktach

Jeszcze do niedawna osoby inwestujące w waluty obce lub po prostu chcące zakupić lub sprzedać walutę miały tylko jedną możliwość: tradycyjne, stacjonarne kantory. Razem z dynamicznym rozwojem internetu na rynku pojawiły się jednak również nowe rozwiązania, a mianowicie tanie kantory online. Co prawda, wiele z tego rodzaju kantorów funkcjonuje na naszym rynku już od ładnych kilku lat a ich przewaga nad kantorami stacjonarnymi wydaje się czymś niepodlegającym dyskusji, jednak w praktyce możemy zaobserwować, że wielu klientów nadal nie ufa rozwiązaniom internetowym w zakresie walut. Przyjrzyjmy się więc temu zagadnieniu nieco bliżej i w paru punktach odpowiedzmy na pytanie, dlaczego warto korzystać z tanich kantorów online?

Kantory internetowe: największe zalety w kilku punktach

Po pierwsze; korzystne kursy

Fakty są takie, że kursy poszczególnych walut oferowane przez kantory internetowe są po prostu o wiele bardziej korzystne, niż ma to miejsce w przypadku kantorów stacjonarnych. Czasami różnica w kursie jednej waluty pomiędzy ofertą taniego kantoru online a ofertą kantoru stacjonarnego może wynosić nawet kilkanaście groszy. Mechanizm jest tutaj prosty. Różnice w wysokości kursów stanowią po prostu następstwo modelu działania: w przypadku kantorów internetowych koszty funkcjonowania są znacznie niższe, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych punktów skupu i sprzedaży walut, dlatego kantory online mogą sobie pozwolić na oferowanie klientom o wiele korzystniejszych kursów.

Po drugie: czas

Zakup lub sprzedaż waluty obcej w kantorze internetowym przebiega oczywiście znacznie szybciej, niż ma to miejsce w przypadku kantoru stacjonarnego. Klient nie musi najpierw dopytywać, czy dany kantor posiada na przykład obecnie 10 tysięcy dolarów amerykańskich na sprzedaż, następnie wypłacać pieniędzy w banku, a potem jeszcze raz iść do banku po to, żeby wpłacić na konto zakupioną walutę. W przypadku taniego kantoru online cała ta procedura sprowadza się tak naprawdę do kilku kilknięć.

Po trzecie: bezpieczeństwo

Trzecim, nieco mniej znanym faktem, jest to, że korzystanie z takich rozwiązań, jak tani kantor online, jest po prostu bezpieczniejsze, niż tradycyjne formy wymiany waluty. Dobre kantory korzystają wyłącznie z renomowanych, sprawdzonych platform przelewów internetowych, co zapewnia pełne bezpieczeństwo transakcji. Za to w przypadku zakupu lub sprzedaży waluty tradycyjnym sposobem, czyli w kantorze stacjonarnym, każdorazowo narażamy się na przykład na rabunek(punkty skupu i sprzedaży walut bardzo często są obserwowane przez złodziei).