Posted inKantor internetowy

Przewaga kantoru elektronicznego nad stacjonarnym

We współczesnym świecie coraz więcej osób stać na podróże zagraniczne. Bez względu na to dokąd i na jak długo się jedzie, konieczna będzie wymiana pieniędzy na walutę obowiązującą w kraju docelowym. Mnóstwo osób stara się o to, aby na wymianie zaoszczędzić jak najwięcej. Niestety w kantorach stacjonarnych nigdy nie otrzyma się wystarczająco dobrej ceny za konkretną walutę. Czym jest to spowodowane?

Kantory stacjonarne umożliwiają negocjację ceny tylko w przypadku wymiany dużej ilości pieniędzy. Mają bardzo wysokie prowizje, jedną z przyczyn tego faktu jest konieczność opłacania pracowników, wynajmu lokalu oraz odpowiedniego zabezpieczenia gotówki. Ponadto, kantory zawyżają cenę, aby stracić jak najmniej w przypadku, gdy cena danej waluty spadnie. Co ciekawe, kantory sprzedają i skupiają waluty w różnych cenach w zależności od lokalizacji. Najwięcej można stracić w kantorach znajdujących się na lotniskach oraz dworcach.

Dlaczego lepiej wybrać kantor internetowy?

Jednym z podstawowych argumentów, które przekonują, że wymiana pieniędzy w kantorze internetowym jest o wiele korzystniejsza, jest bezpieczeństwo. Przede wszystkim nie trzeba obawiać się kradzieży, czy zgubienia ogromnej ilości gotówki posiadanej ze sobą. Wiele osób nie czuje się komfortowo nosząc ze sobą dużo pieniędzy w formie papierowej. O wiele bardziej bezpieczne jest posiadanie pewnej kwoty przy sobie przy jednoczesnym zabezpieczeniu finansowym w postaci posiadanych pieniędzy na karcie płatniczej. Kolejnym niewątpliwym plusem jest cena. Kantor elektroniczny pozwala na o wiele bardziej opłacalną wymianę pieniędzy. Można sprzedać walutę w wyższej i kupić w niższej cenie, niż w kantorze stacjonarnym. Następną zaletą jest wygoda takiej wymiany, nie trzeba marnować czasu na szukanie najtańszego kantora stacjonarnego. Wystarczy wejść na stronę internetową kantora internetowego, utworzyć konto i podążać za instrukcjami, w przeciągu kilku minut ma się już dostęp do pieniędzy w obcej walucie. Jedną z najlepszych zalet jest to, że wymiany można dokonywać w każdym miejscu i o każdej porze. Ludzie wyjeżdżający za granicę, którzy preferują kantory stacjonarne, za każdym razem obawiają się, iż wymienili zbyt małą ilość pieniędzy. W związku z tym, nigdy nie wymieniają odpowiedniej ilości gotówki, zawsze jest to zbyt duża, lub zbyt mała kwota. Korzystając z kantoru internetowego nie trzeba się martwić o to, że zabraknie pieniędzy w obcej walucie. W każdej chwili można odwiedzić stronę kantoru online i wymienić kolejną porcję pieniędzy.