Posted inKantor internetowy

Gdzie warto wymienić pieniądze? Kantor tradycyjny kontra internetowy

Kantory działają od lat w ten sam sposób. Pozwalają na wymianę jednej waluty na drugą. Jednakże zasady działania kantorów internetowych nie dla wszystkich są jasne i dlatego też sporo osób jeszcze z nich nie korzystało. A tymczasem są one świetną alternatywą dla stacjonarnych kantorów, które nie zachęcają zmienianym raz dziennie kursem czy długimi kolejkami.

Na jakich zasadach działa kantor online?

Mając konto bankowe dostępne przez Internet można zarządzać pieniędzmi w czasie rzeczywistym. Jednak nie można ot tak sobie zamienić środków z jednej waluty na drugą lub cena wymiany będzie niekorzystna. Dlatego też powstały kantory internetowe, czyli pośrednicy, za których pośrednictwem przelewa się z indywidualnego rachunku bankowego pieniądze na konto walutowe (lub odwrotnie) już w wybranej kwocie oraz walucie. Internetowy kantor kursy walut również podaje w czasie rzeczywistym. Pobierane są one co 15 sekund, czyli tak często jak zmieniają się one na giełdzie walutowej nazwanej Forex. Żeby skorzystać z kantoru internetowego trzeba na jego stronie założyć sobie konto użytkownika oraz posiadać konto walutowe w banku. Jedyną opłatą będzie tu prowizja za wykonanie przelewu, ale zwykle jest to dziesiętna część procentu.

Dlaczego warto korzystać z kantorów online?

Przede wszystkim ze względu na lepsze kursy walut. Ale kantory internetowe maja też inne zalety jak chociażby oszczędność czasu, ponieważ wcale nie trzeba wychodzić z domu, aby wymienić środki, a nawet można to zrobić w trakcie podróży, gdy okaże się, że zabrakło nam na przykład euro, a nasz bank ma bardzo wysokie prowizje za wybieranie środków za granicą z bankomatu w lokalnej walucie. Do tego takie transakcje są całkowicie anonimowe. Na stronie kantoru co prawda podaje się dane osobowe i numer konta, ale są to dane zabezpieczone certyfikowanym protokołem SSL, czyli tym samym, którego używają banki do zabezpieczania danych. Taka transakcja jest też bezpieczna z tego względu, że nie trzeba z portfelem pełnym gotówki wychodzić z domu, a niestety zdarza się, że na ulicy ktoś został okradziony czy zwyczajnie zgubił portfel. Wymiana walut w kantorze internetowym jest też dobrą opcją dla osób spłacających kredyt we frankach szwajcarskich. Bez problemu można w banku spłacać kredyt frankami ze swojego konta walutowego, a więc można wcześniej wymienić złotówki na franki za pośrednictwem kantoru i przelać ratę kredytu do banku już we frankach kupionych w o wiele lepszej cenie niż przeliczył by to bank, w którym mamy kredyt, ponieważ zarabia on nie tylko na spłacie naszej raty, ale też na spreadzie walutowym.

https://www.dobrykantor.pl/kantor-internetowy.html