Posted inKantor internetowy

Jak zacząć inwestowanie w waluty?

Jak doskonale wiadomo, „tradycyjne” metody lokowania kapitału, takie jak na przykład lokaty bankowe, są w dzisiejszych czasach właściwie całkowicie nieopłacalnie(oprocentowanie zdecydowanej większości lokat z ledwością jest w stanie zrównoważyć inflację). Nic dziwnego więc, że osoby, które chcą efektywnie budować swój kapitał, rozglądają się za innymi metodami inwestowania. Jako jedna z najciekawszych a zarazem najbardziej bezpiecznych opcji jawi się obecnie inwestowanie w waluty. Jak się do tego zabrać i co będzie nam potrzebne? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej i postarajmy się rozjaśnić najczęściej pojawiające się wątpliwości.

Podstawy wiedzy o inwestowaniu w waluty

Aby rozpocząć inwestowanie w waluty innych państw będziemy potrzebować przede wszystkim kilku odpowiednich kont bankowych (najlepiej w jednym banku) a także dobrego, renomowanego kantoru internetowego online. Osoby inwestujące w walutach często korzystają usług kantorów stacjonarnych, motywując to względami bezpieczeństwa. Niestety, korzystanie z kantorów stacjonarnych nie jest ani bezpieczne, ani tym bardziej opłacalne. Spready stosowane przez tradycyjne kantory są o wiele wyższe, niż ma to miejsce w przypadku kantorów internetowych. Zaś chodzenie z dużą ilością gotówki po mieście z całą pewnością nie należy do bezpiecznych czynności.

Jeżeli chodzi o rachunki walutowe, to najlepiej jest wybrać bank, który ma ich w swojej ofercie najwięcej. Do tego dobrze byłoby, aby istniała możliwość otwierania kolejnych rachunków w nowych walutach przez internet(w ten sposób, gdy będziemy chcieli zakupić na przykład dolary australijskie, w które wcześniej nie inwestowaliśmy, otworzenie rachunku w tej walucie zajmie nam co najwyżej 20 minut).

W przepadku wyboru kantoru online należy decydować się tylko na współpracę ze sprawdzonymi, cieszącymi się dobrą renomą podmiotami. Dobry kantor internetowy online powinien nie tylko oferować atrakcyjne kursy na poszczególne waluty; powinien on także cieszyć się dobrą opinią wśród klientów a także korzystać z nowoczesnej, bezpiecznej platformy przelewów online.

Kiedy te warunki zostaną spełnione, można rozpocząć inwestowanie w waluty. Oczywiście, najlepiej aby było ono poprzedzone co najmniej kilkumiesięczną obserwacją zachowania rynków finansowych, jednak na dobrą sprawę już w tej chwili można wskazać kilka walutowych „pewniaków”, które niemal na pewno będą zyskiwać w przyszłości. Zdaniem większości specjalistów są to przede wszystkim dolar kanadyjski, dolar australijski a także korona norweska. Innego ciekawe rozwiązania z pewnością wyłonią się w trakcie powiększania się naszej wiedzy o rynku walutowym.